Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2010 – bieg na 60 m przez płotki mężczyzn
- Główny artykuł: Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2010.
Złoty medal | Dayron Robles |
---|---|
Srebrny medal | Terrence Trammell |
Brązowy medal | David Oliver |
Bieg na 60 m przez płotki mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas 13. Halowych Mistrzostw Świata w hali Aspire Dome w Dosze.
Wymagane minimum A do udziału w mistrzostwach świata wynosiło 7,74 (uzyskane w hali), bądź – 13,55 (uzyskane w biegu na 110 m przez płotki na stadionie)[1]. Eliminacje odbyły się 12 marca, a półfinały i finał zaplanowano na ostatni dzień mistrzostw. Jedynym reprezentantem Polski podczas zawodów był zawodnik Zawiszy Bydgoszcz Dominik Bochenek.
Terminarz
Data | Godzina | Runda |
---|---|---|
12 marca 2010 | 17:50[2] | Eliminacje |
14 marca 2010 | 16:25[2] | Półfinały |
14 marca 2010 | 18:25[2] | Finał |
Rezultaty
Poz. – pozycja | CR – rekord mistrzostw | NR – rekord kraju |
PB – rekord życiowy | SB – najlepszy wynik w sezonie | X – próba spalona | – – pominięcie próby |
Eliminacje
W rundzie eliminacyjnej płotkarzy podzielono na pięć grupy. Do półfinału awansowało bezpośrednio 4 pierwszych zawodników z każdego biegu (Q) oraz dodatkowo 4, którzy we wszystkich pozostałych biegach uzyskali najlepsze czasy wśród przegranych (q).
Pozycja | Bieg | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | David Oliver | Stany Zjednoczone | 7,60 | Q |
2 | 2 | Terrence Trammell | Stany Zjednoczone | 7,60 | Q |
3 | 1 | Dániel Kiss | Węgry | 7,65 | Q |
4 | 4 | Felipe Vivancos | Hiszpania | 7,67 | Q, SB |
5 | 1 | Alexander John | Niemcy | 7,70 | Q |
6 | 4 | Maurice Wignall | Jamajka | 7,71 | Q, SB |
7 | 3 | Jewgienij Borisow | Rosja | 7,74 | Q |
8 | 5 | Dayron Robles | Kuba | 7,74 | Q |
9 | 2 | Shamar Sands | Bahamy | 7,75 | Q |
10 | 4 | Petr Svoboda | Czechy | 7,75 | Q |
11 | 3 | Helge Schwarzer | Niemcy | 7,76 | Q |
12 | 1 | Adrien Deghelt | Belgia | 7,77 | Q |
13 | 5 | Héctor Cotto | Portoryko | 7,78 | Q, SB |
14 | 5 | Dominik Bochenek | Polska | 7,78 | Q |
15 | 3 | Liu Xiang | Chiny | 7,79 | Q, SB |
16 | 5 | Gregory Sedoc | Holandia | 7,79 | Q |
17 | 2 | Damien Broothaerts | Belgia | 7,80 | Q |
18 | 2 | Jurica Grabušić | Chorwacja | 7,80 | Q |
19 | 3 | Philip Nossmy | Szwecja | 7,80 | Q |
20 | 5 | Maksim Łynsza | Białoruś | 7,80 | q |
21 | 4 | Shi Dongpeng | Chiny | 7,83 | Q, SB |
22 | 4 | Dayron Capetillo | Kuba | 7,85 | q |
23 | 1 | Ronald Forbes | Kajmany | 7,86 | q |
24 | 3 | Garfield Darien | Francja | 7,86 | q |
25 | 3 | Martin Mazác | Czechy | 7,97 | |
26 | 5 | Aleksiej Driomin | Rosja | 8,18 | |
27 | 2 | Ahmad Hazer | Liban | 8,36 | NR |
28 | 1 | Iong Kim Fai | Makau | 8,67 | |
29 | 1 | Inoke Finau | Tonga | 9,06 | PB |
– | 2 | Dwight Thomas | Jamajka | 9,99 !DNS | |
– | 4 | Mohsin Ali | Pakistan | 9,99 !DNS | |
– | 4 | Ladji Doucouré | Francja | 9,99 !DNF | |
– | 2 | Paulo Villar | Kolumbia | 9,99 !DQ | |
– | 5 | Dhirendra Chaudhary | Nepal | 9,99 !DQ |
Półfinał
Rozegrano trzy biegi półfinałowe. Awans do finału gwarantowało zajęcie dwóch pierwszych miejsc w swoim półfinale (Q). Skład finału uzupełniono o dwóch zawodników, którzy legitymowali się najlepszymi czasami wśród przegranych.
Pozycja | Bieg | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Terrence Trammell | Stany Zjednoczone | 7,51 | Q |
2 | 2 | Dayron Robles | Kuba | 7,56 | Q |
3 | 2 | Jewgienij Borisow | Rosja | 7,57 | Q |
4 | 3 | Petr Svoboda | Czechy | 7,60 | Q |
5 | 3 | David Oliver | Stany Zjednoczone | 7,61 | Q |
6 | 3 | Maurice Wignall | Jamajka | 7,62 | q, SB |
7 | 3 | Dániel Kiss | Węgry | 7,64 | q |
8 | 2 | Gregory Sedoc | Holandia | 7,67 | |
9 | 1 | Liu Xiang | Chiny | 7,68 | Q, SB |
10 | 3 | Philip Nossmy | Szwecja | 7,69 | |
11 | 2 | Maksim Łynsza | Białoruś | 7,71 | |
12 | 2 | Helge Schwarzer | Niemcy | 7,74 | |
13 | 1 | Dayron Capetillo | Kuba | 7,76 | |
14 | 1 | Shamar Sands | Bahamy | 7,81 | |
15 | 3 | Jurica Grabušić | Chorwacja | 7,81 | |
16 | 2 | Shi Dongpeng | Chiny | 7,82 | SB |
17 | 1 | Adrien Deghelt | Belgia | 7,83 | |
18 | 2 | Damien Broothaerts | Belgia | 7,86 | |
19 | 2 | Héctor Cotto | Portoryko | 7,87 | |
20 | 1 | Ronald Forbes | Kajmany | 7,91 | |
21 | 3 | Dominik Bochenek | Polska | 7,91 | |
– | 3 | Garfield Darien | Francja | DNS | |
– | 1 | Felipe Vivancos | Hiszpania | DQ | |
– | 1 | Alexander John | Niemcy | DQ |
Finał
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Dayron Robles | Kuba | 7,34 | CR | |
Terrence Trammell | Stany Zjednoczone | 7,36 | NR | |
David Oliver | Stany Zjednoczone | 7,44 | PB | |
4 | Jewgienij Borisow | Rosja | 7,51 | SB |
5 | Petr Svoboda | Czechy | 7,58 | |
6 | Maurice Wignall | Jamajka | 7,60 | SB |
7 | Liu Xiang | Chiny | 7,65 | SB |
8 | Dániel Kiss | Węgry | 7,81 |
Przypisy
Linki zewnętrzne
- Pełne wyniki konkurencji w bazie IAAF
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Mężczyźni |
|
---|---|
Kobiety |