Italiensk mesterskap i friidrett 2019
Italiensk mesterskap i friidrett 2019 ble arrangert fra 26. til 28. juli 2019, i Brixen.
Resultater
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||||
100 meter | Marcell Jacobs Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 10,10 | Luca Antonio Cassano Atletica Firenze Marathon | 10,42 | Luca Lai Atletica Cento Torri Pavia | 10,44 |
200 meter | Antonio Infantino Athletic Club 96 Alperia | 20,84 | Davide Manenti Centro Sportivo Aeronautica Militare | 20,92 | Davide Re Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 21,02 |
400 meter | Matteo Galvan Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 45,59 | Edoardo Scotti Centro Sportivo Carabinieri | 46,40 | Brayan Lopez Athletic Club 96 Alperia | 46,64 |
800 meter | Simone Barontini Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 1:47,89 | Enrico Riccobon Atletica Brugnera Friulintagli | 1:48,44 | Giordano Benedetti Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 1:48,86 |
1500 meter | Matteo Spanu Atletica Malignani Libertas | 3:45,09 | Pietro Arese S.A.F. Atletica Piemonte | 3:45,65 | Yassin Bouih Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 3:45,85 |
5000 meter | Marouan Razine Centro Sportivo Esercito | 14:05,09 | Lorenzo Dini Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 14:05,81 | Pietro Riva Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 14:06,44 |
3000 meter hinder | Ahmed Abdelwahed Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 8:31,56 | Osama Zoghlami Centro Sportivo Aeronautica Militare | 8:35,25 | Yohanes Chiappinelli Centro Sportivo Carabinieri | 8:41,73 |
110 meter hekk | Hassane Fofana Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 13,71 | Chituru Ali Unione Sportiva Albatese | 14,01 | Ivan Mach Di Palmstein Atletica Riccardi Milano 1946 | 14,36 |
400 meter hekk | Alessandro Sibilio Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 50,84 | Eusebio Haliti Centro Sportivo Esercito | 51,06 | Lorenzo Veroli Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 52,00 |
10 km kappgang | Gianluca Picchiottino Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 41:21 | Giorgio Rubino Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 41:53 | Leonardo Dei Tos Athletic Club 96 Alperia | 42:00 |
4×100 meter stafett | Athletic Club 96 Alperia: Jacques Riparelli Antonio Infantino Alessandro Monte Kevin Giacomelli | 40,92 | AS La Fratellanza 1874: Riccardo Valentini Andrei Alexandru Zlatan Matteo Ansaloni Freider Fornasari | 40,94 | Atletica Malignani Libertas: Federico Rossi Riccardo Del Torre Cristiano Giovanatto Gabriele Crnigoj | 41,20 |
4×400 meter stafett | Gruppo Sportivo Fiamme Gialle: Vladimir Aceti Michele Tricca Alessandro Sibilio Matteo Galvan | 3:11,15 | ACSI Campidoglio Palatino Fabio Tardito Francesco Rossi Thomas Manfredi Matteo Iachini | 3:11,90 | Atletica Imola Sacmi AVIS Mattia Rondinelli Enrico Ghilardini Alex Pagnini Francesco Conti | 3:14,03 |
Hoppøvelser | ||||||
Høydehopp | Stefano Sottile Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 2,33 m = WL NU23R | Manuel Lando Atletica Vicentina | 2,11 m | Eugenio Meloni Centro Sportivo Carabinieri | 2,11 m |
Stavsprang | Max Mandusic Trieste Atletica | 5,30 m | Eugeniu Ceban Atletica Libertas Orvieto | 5,05 m | Ikke tildelt | |
Andrea Marin Atletica Vicentina | ||||||
Lengdehopp | Filippo Randazzo Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 7,94 m | Kevin Ojiaku Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 7,89 m | Antonino Trio Athletic Club 96 Alperia | 7,72 m |
Tresteg | Samuele Cerro Enterprise Sport & Service | 16,52 m | Fabrizio Schembri Centro Sportivo Carabinieri | 16,49 m | Daniele Cavazzani Atletica Studentesca Rieti Andrea Milardi | 16,39 m |
Kastøvelser | ||||||
Kulestøt | Leonardo Fabbri Centro Sportivo Aeronautica Militare | 20,31 m | Sebastiano Bianchetti Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 19,30 m | Lorenzo Del Gatto Centro Sportivo Carabinieri | 17,65 m |
Diskos | Giovanni Faloci Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 59,92 m | Nazzareno Di Marco Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 57,93 m | Alessio Mannucci Atletica Livorno | 54,36 m |
Sleggekast | Marco Lingua ASD Marco Lingua 4ever | 73,88 m | Simone Falloni Centro Sportivo Aeronautica Militare | 72,32 m PB | Giorgio Olivieri Team Atletica Marche | 72,03 m NU20R |
Spydkast | Mauro Fraresso Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 75,54 m | Roberto Orlando Atletica Virtus Lucca | 74,78 m | Roberto Bertolini Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 73,04 m |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||||
100 m | Zaynab Dosso Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 11,47 | Johanelis Herrera Abreu Atletica Brescia 1950 Ispa Group | 11,55 | Annalisa Spadotto Scott Bracco Atletica | 11,74 |
200 m | Gloria Hooper Centro Sportivo Carabinieri | 23,56 | Dalia Kaddari Associazione Sportiva Tespiense Quartu | 23,63 | Alessia Pavese Atletica Brescia 1950 Ispa Group | 23,77 |
400 meter | Giancarla Trevisan Bracco Atletica | 52,61 | Maria Benedicta Chigbolu Centro Sportivo Esercito | 53,33 | Alice Mangione Atletica Brescia 1950 Ispa Group | 53,58 |
800 meter | Eloisa Coiro Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 2:05,83 | Eleonora Vandi Atletica AVIS Macerata | 2:05,97 | Joyce Mattagliano Centro Sportivo Esercito | 2:06,07 |
1500 meter | Marta Zenoni Atletica Bergamo 1959 Oriocenter | 4:30,83 | Elena Bellò Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 4:31,55 | Francesca Marangi Agostino CUS Torino | 4:32,44 |
5000 meter | Marta Zenoni Atletica Bergamo 1959 Oriocenter | 15:52,89 | Francesca Tommasi Centro Sportivo Esercito | 15:57,19 | Valeria Roffino Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 16:17,73 |
3000 meter hinder | Isabel Mattuzzi Unione Sportiva Quercia Trentingrana | 10:10,66 | Laura Dalla Montà Assindustria Sport Padova | 10:14,27 | Silvia Oggioni Pro Sesto Atletica | 10:15,26 |
100 meter hekk | Luminosa Bogliolo Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 12,85 | Giulia Pennella Centro Sportivo Esercito | 13,26 | Angelika Elzbieta Wegierska Atletica Firenze Marathon | 13,47 |
400 meter hekk | Ayomide Folorunso Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 56,40 | Linda Olivieri Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 56,50 | Rebecca Sartori Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 58,43 |
10 km kappgang | Eleonora Anna Giorgi Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 45:29 | Nicole Colombi Atletica Brescia 1950 Ispa Group | 45:43 | Lidia Barcella Bracco Atletica | 47:35 |
4×100 meter stafett | Atletica Brescia 1950 Ispa Group: Chiara Melon Gaia Pedreschi Alessia Niotta Johanelis Herrera Abreu | 45,63 | Centro Sportivo Carabinieri: Maria Enrica Spacca Gloria Hooper Anna Bongiorni Giulia Latini | 45,67 | AS La Fratellanza 1874: Laura Fattori Leonice Germini Federica Giannotti Eleonora Iori | 46,36 |
4×400 meter stafett | Ikke tildelt enda[1][2] | |||||
Hoppøvelser | ||||||
Høydehopp | Alessia Trost Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 1,86 m | Erika Furlani Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 1,83 m | Enrica Cipolloni Gruppo Sportivo Fiamme Oro | 1,83 m |
Stavsprang | Sonia Malavisi Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 4,36 m | Roberta Bruni Centro Sportivo Carabinieri | 4,31 m | Elisa Molinarolo Gruppo Atletico Aristide Coin Venezia 1949 | 4,20 m |
Lengdehopp | Tania Vicenzino Centro Sportivo Esercito | 6,46 m | Laura Strati Atletica Vicentina | 6,42 m | Carol Zangobbo Assindustria Sport Padova | 6,19 m |
Salto triplo | Ottavia Cestonaro Centro Sportivo Carabinieri | 13,52 m | Dariya Derkach Centro Sportivo Aeronautica Militare | 13,26 m | Giada Bilanzola Atletica Gran Sasso Teramo | 12,99 m |
Kastøvelser | ||||||
Kulestøt | Chiara Rosa Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 16,10 m | Michella Obijiaku | 16,09 m | Monia Cantarella ARCS CUS Perugia | 16,06 m |
Diskos | Stefania Strumillo Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 57,33 m | Giada Andreutti Centro Sportivo Aeronautica Militare | 55,33 m | Natalina Capoferri Atletica Brescia 1950 Ispa Group | 49,34 m |
Sleggekast | Sara Fantini Centro Sportivo Carabinieri | 69,75 m | Cecilia Desideri Atletica Studentesca Rieti Andrea Milardi | 62,94 m | Lucia Prinetti Anzalapaya Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 61,15 m |
Spydkast | Carolina Visca Gruppo Sportivo Fiamme Gialle | 58,47 m NU20R | Zahra Bani Gruppo Sportivo Fiamme Azzurre | 57,83 m | Sara Jemai Centro Sportivo Esercito | 57,80 m |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Mangekamp
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||||
Tikamp (menn) | Matteo Taviani Atletica Virtus Lucca | 7357 p PR | Michele Brini Atletica Imola Sacmi AVIS | 7258 p | Stephen Asamoah Atletica Virtus Castenedolo | 7197 p |
Sjukamp (kvinner) | Sveva Gerevini Cremona Sportiva Atletica Arvedi | 5907 p PR | Federica Palumbo Unione Sportiva Sangiorgese | 5597 p | Laura Oberto Atletica Canavesana | 5435 p |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Referanser
Eksterne lenker
- FIDAL