Franciaország az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Franciaország az olimpiai játékokon | |||||
Franciaország zászlaja | |||||
NOB-országkód: FRA | |||||
OOB | Francia Nemzeti Olimpiai és Sportbizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 301 fő 25 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Marie-José Pérec | ||||
Érmek 5. helyezés |
| ||||
Franciaország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Franciaország az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 25 sportágban 301 sportoló képviselte, akik összesen 37 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Galfione, JeanJean Galfione | Atlétika | Férfi rúdugrás |
1 Arany | Pérec, Marie-JoséMarie-José Pérec | Atlétika | Női 200 m |
1 Arany | Pérec, Marie-JoséMarie-José Pérec | Atlétika | Női 400 m |
1 Arany | Bouras, DjamelDjamel Bouras | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
1 Arany | Douillet, DavidDavid Douillet | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
1 Arany | Restoux, Marie-ClaireMarie-Claire Restoux | Cselgáncs | Női harmatsúly |
1 Arany | Adisson, FranckFranck Adisson Wilfrid Forgues | Kajak-kenu | Férfi szlalom kenu kettes |
1 Arany | Rousseau, FlorianFlorian Rousseau | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
1 Arany | Capelle, ChristopheChristophe Capelle Philippe Ermenault Jean-Michel Monin Francis Moreau | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
1 Arany | Longo-Ciprelli, JeannieJeannie Longo-Ciprelli | Kerékpározás | Női egyéni mezőnyverseny |
1 Arany | Ballanger, FéliciaFélicia Ballanger | Kerékpározás | Női egyéni sprint |
1 Arany | Even-Lancien, NathalieNathalie Even-Lancien | Kerékpározás | Női pontverseny |
1 Arany | Amat, Jean-PierreJean-Pierre Amat | Sportlövészet | Férfi sportpuska összetett |
1 Arany | Flessel-Colovic, LauraLaura Flessel-Colovic | Vívás | Női párbajtőr, egyéni |
1 Arany | Flessel-Colovic, LauraLaura Flessel-Colovic Sophie Moressée-Pichot Valérie Barlois-Mevel-Leroux | Vívás | Női párbajtőr, csapat |
2 Ezüst | Yalouz, GhaniGhani Yalouz | Birkózás | Kötöttfogás, 68 kg |
2 Ezüst | Bosquet, GillesGilles Bosquet Daniel Fauché Bertrand Vecten Olivier Moncelet | Evezés | Férfi kormányos nélküli négyes |
2 Ezüst | Ermenault, PhilippePhilippe Ermenault | Kerékpározás | Férfi egyéni üldözőverseny |
2 Ezüst | Longo-Ciprelli, JeannieJeannie Longo-Ciprelli | Kerékpározás | Női egyéni időfutam |
2 Ezüst | Clignet, MarionMarion Clignet | Kerékpározás | Női egyéni üldözőverseny |
2 Ezüst | Plumenail, LionelLionel Plumenail | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
2 Ezüst | Barlois-Mevel-Leroux, ValérieValérie Barlois-Mevel-Leroux | Vívás | Női párbajtőr, egyéni |
3 Bronz | Girard-Léno, PatriciaPatricia Girard-Léno | Atlétika | Női 100 m gát |
3 Bronz | Gagliano, ChristopheChristophe Gagliano | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
3 Bronz | Traineau, StéphaneStéphane Traineau | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
3 Bronz | Cicot, ChristineChristine Cicot | Cselgáncs | Női nehézsúly |
3 Bronz | Kowal, FrédéricFrédéric Kowal Samuel Barathay | Evezés | Férfi kétpárevezős |
3 Bronz | Andrieux, MichelMichel Andrieux Jean-Christophe Rolland | Evezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
3 Bronz | Gossé, ChristineChristine Gossé Hélène Cortin | Evezés | Női kormányos nélküli kettes |
3 Bronz | Estanguet, PatricePatrice Estanguet | Kajak-kenu | Férfi szlalom kenu egyes |
3 Bronz | Jerusalmi-Fox, MyriamMyriam Jerusalmi-Fox | Kajak-kenu | Női szlalom kajak egyes |
3 Bronz | Martinez, MiguelMiguel Martinez | Kerékpározás | Férfi terep-kerékpározás |
3 Bronz | Ledermann, AlexandraAlexandra Ledermann | Lovaglás | Egyéni díjugratás |
3 Bronz | Amat, Jean-PierreJean-Pierre Amat | Sportlövészet | Férfi légpuska |
3 Bronz | Boidin, FranckFranck Boidin | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
3 Bronz | Henry, Jean-MichelJean-Michel Henry Robert Leroux Éric Srecki | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
3 Bronz | Touya, DamienDamien Touya | Vívás | Férfi kard, egyéni |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Patrick Chila | Egyes | P csoport Csetan Babúr (IND) | 1. | Jörg Roßkopf (GER) 16–21, 16–21, 21–23 | kiesett | 9. | ||
Jean-Philippe Gatien | G csoport Augusto Morales (CHI) | 2. | kiesett | 17. | ||||
Damien Éloi Jean-Philippe Gatien | Páros | D csoport Jamaica (JAM) | 1. | Németország (GER) Jörg Roßkopf Steffen Fetzner 12–21, 17–21, 10–21 | kiesett | 5. | ||
Christophe Legoût Patrick Chila | C csoport Svédország (SWE) | 2. | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Xiao-Ming Wang-Dréchou | Egyes | B csoport | 3. | kiesett | 33. | |||
Emmanuelle Coubat Xiao-Ming Wang-Dréchou | Páros | A csoport Kanada (CAN) | 2. | kiesett | 9. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Pascal Théophile | 100 m | 10,41 | 3. | 43.* | 10,38 | 6. | 31.*** | kiesett | ||||
Needy Guims | 10,39 | 2. | 37.***** | 10,43 | 7. | 35.* | kiesett | |||||
Jean-Louis Rapnouil | 400 m | 45,93 | 2. | 25. | 45,74 | 5. | 26. | kiesett | ||||
Jimmy Jean-Joseph | 800 m | 1:45,64 | 4. | 6. | 1:48,50 | 6. | 20. | kiesett | ||||
Bruno Konczylo | 1:46,04 | 3. | 12. | 1:48,02 | 7. | 18. | kiesett | |||||
Kader Chékhémani | 1500 m | 3:37,81 | 3. | 13. | 3:34,84 | 8. | 8. | kiesett | ||||
Mickaël Damian | 3:39,21 | 8. | 20. | kiesett | ||||||||
Éric Dubus | 3:47,01 | 9. | 47. | kiesett | ||||||||
Mohamed Ezzher | 10 000 m | 29:55,34 | 18. | 39. | kiesett | |||||||
Abdellah Béhar | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Vincent Clarico | 110 m gát | 13,52 | 2. | 9. | 13,57 | 4. | 17. | 13,43 | 5. | 9. | kiesett | |
Émmanuel Romary | 13,68 | 5. | 22. | 13,81 | 8. | 28. | kiesett | |||||
Nadir Bosch | 3000 m akadály | 8:31,65 | 7. | 17. | 8:47,31 | 12. | 23. | kiesett | ||||
Hermann Lomba Régis Groisard Pascal Théophile Needy Guims | 4 × 100 m váltó | 39,00 | 2. | 8. | 38,82 | 4. | 8. | nem ért célba | ||||
Denis Langlois | 20 km gyaloglás | 1:23:08 | 14. | |||||||||
Jean-Olivier Brosseau | 1:26:29 | 35. | ||||||||||
Thierry Toutain | 1:21:56 | 10. | ||||||||||
50 km gyaloglás | kizárták | |||||||||||
René Piller | 3:58:00 | 19. | ||||||||||
Martial Fesselier | 4:04:42 | 28. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Jean Galfione | Rúdugrás | 570 cm | 5.* | 592 cm | |
Alain Andji | 570 cm | 1.*** | 570 cm | 9.* | |
Emmanuel Bangué | Távolugrás | 809 cm | 7. | 819 cm | 4. |
Raphaël Piolanti | Kalapácsvetés | 76,44 m | 9. | 75,24 m | 11. |
Christophe Épalle | 74,22 m | 17. | kiesett | ||
Gilles Dupray | 74,04 m | 19. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Christian Plaziat | Tízpróba | 10,85 | 894 | 782 cm | 1.015 | 14,85 m | 780 | 204 cm | 840 | 49,07 | 858 | 14,52 | 908 | 45,34 m | 774 | 490 cm | 880 | 52,18 m | 621 | 4:35,00 | 712 | 8282 | 11. |
Sébastien Levicq | 11,17 | 823 | 716 cm | 852 | 14,05 m | 731 | 192 cm | 731 | 50,55 | 789 | 14,50 | 911 | 45,00 m | 767 | 540 cm | 1.035 | 64,42 m | 805 | 4:29,50 | 748 | 8192 | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Odiah Sidibé | 100 m | 11,40 | 3. | 25. | 11,38 | 4. | 15.** | 11,35 | 8. | 16. | kiesett | |
Marie-José Pérec | 200 m | 22,62 | 1. | 3. | 22,24 | 1. | 1. | 22,07 | 1. | 1. | 22,12 | |
400 m | 51,82 | 3. | 12. | 51,00 | 1. | 6. | 49,19 | 1. | 1. | 48,25 | ||
Patricia Djaté-Taillard | 800 m | 1:58,98 | 2. | 2.* | 1:57,93 | 3. | 3. | 1:59,61 | 6. | |||
Viviane Dorsile | 2:00,02 | 4. | 14. | 2:00,68 | 7. | 14. | kiesett | |||||
Blandine Bitzner-Ducret | 1500 m | 4:13,83 | 5. | 21. | 4:12,27 | 8. | 16. | kiesett | ||||
Frédérique Quentin | 4:15,95 | 9. | 27. | kiesett | ||||||||
Farida Fatès | 10 000 m | 34:38,49 | 15. | 15. | kiesett | |||||||
Chantal Dällenbach | 33:22,35 | 15. | 34. | kiesett | ||||||||
Nadia Prasad | Maraton | 2:50:05 | 56. | |||||||||
Patricia Girard-Léno | 100 m gát | 12,84 | 2. | 6. | 12,72 | 3. | 5. | 12,59 | 2. | 2. | 12,65 | |
Cécile Cinélu | 13,05 | 6. | 20. | 13,06 | 6. | 23. | kiesett | |||||
Monique Éwanjé-Épée-Tourret | 13,12 | 4. | 25. | 13,17 | 7. | 28.* | kiesett | |||||
Sandra Citté Odiah Sidibé Patricia Girard-Léno Marie-José Pérec Delphine Combe | 4 × 100 m váltó | 43,09 | 2. | 3. | 42,76 | 6. | ||||||
Francine Landre Viviane Dorsile Évelyne Élien Elsa Devassoigne | 4 × 400 m váltó | 3:28,07 | 3. | 8. | 3:28,46 | 8. | ||||||
Nathalie Fortain | 10 km gyaloglás | 46:43 | 31. | |||||||||
Valérie Lévêque-Nadaud | 47:49 | 36. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Isabelle Devaluez | Diszkoszvetés | 55,08 m | 37. | kiesett | |
Nadine Auzeil-Schoellkopf | Gerelyhajítás | 52,76 m | 31. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ghani Yalouz | 68 kg | Alekszandr Tretyjakov (RUS) 8–0 | Mijake Jaszusi (JPN) 10–0 | erőnyerő | Kamandar Madzsidav (BLR) 4–1 | Ryszard Wolny (POL) 0–7 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
David Legrand | 52 kg | Greg Fitzgerald (AUS) 10–0 | Gholam Reza Mohammadi (IRI) 0–5 | Szaszajama Hideo (JPN) 5–12 | kiesett | 12. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Franck Chambily | Légsúly | erőnyerő | Marek Matuszek (SVK) GY | Girolamo Giovinazzo (ITA) V | Georgios Vazagkasvili (GEO) V | kiesett | 13. | |||||
Larbi Ben Boudaoud | Harmatsúly | erőnyerő | Henrique Guimarães (BRA) V | kiesett | 21. | |||||||
Christophe Gagliano | Könnyűsúly | erőnyerő | Sebastian Pereira (BRA) V | Salim Abanoz (TUR) GY | Steve Corkin (NZL) GY | Andrey Shturbabin (UZB) GY | Khaliuny Boldbaatar (MGL) GY | |||||
Djamel Bouras | Váltósúly | erőnyerő | Konsztantyin Szavcsiskin (RUS) GY | Yuan Chao (CHN) GY | Gastón García (ARG) GY | Stefan Dott (GER) GY | Koga Tosihiko (JPN) GY | |||||
Darcel Yandzi | Középsúly | erőnyerő | Ryan Birch (GBR) GY | David Wilkinson (AUS) GY | Adrian Croitoru (ROM) V | Josida Hidehiko (JPN) V | kiesett | 9. | ||||
Stéphane Traineau | Félnehézsúly | erőnyerő | Leanyid Szvirid (BLR) GY | Daniel Gowing (NZL) GY | Nakamura Josio (JPN) GY | Kim Minszu (Kim Min-su) (KOR) V | Kovács Antal (HUN) GY | |||||
David Douillet | Nehézsúly | erőnyerő | Harry Van Barneveld (BEL) GY | Igor Muller (LUX) GY | Eric Krieger (AUT) GY | Ogava Naoja (JPN) GY | Ernesto Pérez (ESP) GY |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sarah Nichilo-Rosso | Légsúly | Li Aiyue (CHN) GY | Cao Ngọc Phương Trịnh (VIE) GY | Kje Szunhi (PRK) V | Tamara Meijer (NED) GY | Małgorzata Roszkowska (POL) GY | Amarilys Savón (CUB) V | 5. | |||
Marie-Claire Restoux | Harmatsúly | erőnyerő | Cathy Grainger-Brain (AUS) GY | Marisa Pedulla (USA) GY | Larysa Krause (POL) GY | Hjon Szukhi (Hyeon Suk-Hui) (KOR) GY | |||||
Magali Baton | Könnyűsúly | Driulys González (CUB) V | Jessica Gal (NED) GY | Nicola Fairbrother (GBR) V | kiesett | 9. | |||||
Cathérine Fleury-Vachon | Váltósúly | erőnyerő | Emoto Júko (JPN) V | Tatyjana Bogomjagkova (RUS) V | kiesett | 13. | |||||
Alice Dubois | Középsúly | erőnyerő | Odalis Revé (CUB) GY | Mariela Spacek (AUT) GY | Aneta Szczepańska (POL) V | Wang Xianbo (CHN) V | kiesett | 5. | |||
Estha Essombe | Félnehézsúly | Niki Jenkins (CAN) GY | Diadenys Luna (CUB) GY | Francis Gómez (VEN) GY | Tanabe Jóko (JPN) V | Ylenia Scapin (ITA) V | kiesett | 5. | |||
Christine Cicot | Nehézsúly | erőnyerő | Beata Maksymowa (POL) V | erőnyerő | Heba Hefny (EGY) GY | Szon Hjonmi (Son Hyeon-Mi) (KOR) GY | Szvetlana Gundarenko (RUS) GY |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | 1. vigaszág | 2. vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Frédéric Kowal Samuel Barathay | Kétpárevezős | 6:44,01 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:32,86 | 1. | A | 6:19,85 | 3. | ||||
Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | Kormányos nélküli kettes | 6:35,75 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:49,15 | 2. | A | 6:22,15 | 3. | ||||
Yves Lamarque Vincent Lepvraud Sébastien Vielledent Frédéric LeClerc | Négypárevezős | 6:12,69 | 4. | 5:51,82 | 3. | A/B | 6:03,74 | 5. | B | 6:00,48 | 6. | 12. | ||
Gilles Bosquet Daniel Fauché Bertrand Vecten Olivier Moncelet | Kormányos nélküli négyes | 6:18,70 | 3. | erőnyerő | A/B | 6:09,58 | 1. | A | 6:07,03 | 2. | ||||
Stéphane Barré Xavier Dorfmann Stéphane Guerinot Henri-Pierre Dall'acqua | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:26,84 | 5. | 5:59,95 | 3. | A/B | 6:15,75 | 4. | B | 6:02,39 | 1. | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Céline Garcia | Egypárevezős | 8:10,22 | 4. | 8:32,58 | 2. | A/B | 8:13,37 | 5. | B | 7:33,30 | 4. | 10. |
Christine Gossé Hélène Cortin | Kormányos nélküli kettes | 7:31,91 | 1. | erőnyerő | A/B | 7:30,21 | 1. | A | 7:03,82 | 3. | ||
Myriam Lamolle Catherine Muller | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:36,75 | 5. | 7:03,27 | 3. | A/B | 7:20,11 | 5. | B | 7:09,95 | 4. | 10. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lionel Torrés | Egyéni | 644 | 45. | Simon Fairweather (AUS) (20.) 165–154 | Jamamoto Hirosi (JPN) (13.) 164–163 | Andrés Anchondo (MEX) (29.) 159–158 | Paul Vermeiren (BEL) (21.) 106–111 | kiesett | 8. | |
Sébastien Flûte | 644 | 46. | Martinius Grov (NOR) (19.) 158–161 | kiesett | 39. | |||||
Damien Letulle | 657 | 26. | Andrea Parenti (ITA) (39.) 150–161 | kiesett | 56. | |||||
Sébastien Flûte Damien Letulle Lionel Torrés | Csapat | 644 | 10. | Finnország (FIN) Jari Lipponen Tomi Poikolainen Tommi Tuovila (7.) 244–245 | kiesett | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Séverine Bonal | Egyéni | 632 | 40. | Hamdiah Damanhuri (INA) (25.) 156–151 | Kim Gjonguk (Kim Gyeong-Uk) (KOR) (8.) 153–159 | kiesett | 20. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vincent Olla | Kajak egyes 1000 m | 3:58,075 | 5. | 15. | 4:04,147 | 2. | 3. | 3:51,537 | 8. | 16. | kiesett | |
Pierre Lubac Patrick Lancereau | Kajak kettes 1000 m | 3:40,198 | 2. | 6. | erőnyerő | 3:18,722 | 2. | 6. | 3:11,402 | 5. | ||
Éric le Leuch | Kenu egyes 500 m | 1:54,544 | 3. | 14. | 1:53,305 | 3. | 3. | kiesett | ||||
Pascal Sylvoz | Kenu egyes 1000 m | 4:33,618 | 6. | 10. | 4:11,483 | 2. | 2. | 3:59,014 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Anne Michaut | Kajak egyes 500 m | 1:57,263 | 5. | 11. | 2:05,477 | 3. | 9. | 1:55,930 | 8. | 17. | kiesett | |
Sabine Goetschy-Kleinhenz Séverine Loyau | Kajak kettes 500 m | 1:46,989 | 4. | 9. | 1:51,417 | 1. | 1. | 1:46,589 | 5. | 9. | 1:43,449 | 9. |
Szlalom
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Laurent Burtz | Férfi kajak egyes | 159,18 | 19. | 144,33 | 3. | 144,33 | 4. |
Jean-Yves Cheutin | 220,13 | 37. | 153,95 | 17. | 153,95 | 23. | |
Patrice Estanguet | Férfi kenu egyes | 152,84 | 2. | 160,89 | 4. | 152,84 | |
Hervé Delamarre | 155,98 | 4. | 178,77 | 17. | 155,98 | 5. | |
Emmanuel Brugvin | 163,28 | 9. | 156,71 | 2. | 156,71 | 6. | |
Franck Adisson Wilfrid Forgues | Férfi kenu kettes | 192,85 | 10. | 158,82 | 1. | 158,82 | |
Emmanuel Del Rey Thierry Saïdi | 173,43 | 3. | 165,47 | 5. | 165,47 | 5. | |
Myriam Jerusalmi-Fox | Női kajak egyes | 175,22 | 4. | 171,00 | 2. | 171,00 | |
Anne Boixel | 172,79 | 2. | 267,88 | 25. | 172,79 | 6. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Miguel Martinez | Férfi terepverseny | 2:20:36 (+0:02:58) | |
Christophe Dupouey | 2:25:03 (+0:07:25) | 4. | |
Laurence Leboucher | Női terepverseny | 1:59:00 (+0:08:09) | 11. |
Sandra Temporelli | 2:06:57 (+0:16:06) | 24. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Laurent Jalabert | Időfutam | 1:07:34 (+0:03:29) | 13. |
Mezőnyverseny | 4:56:43 (+2:47) | 21. | |
Richard Virenque | 4:55:10 (+1:14) | 5. | |
Didier Rous | 4:56:50 (+2:54) | 83. | |
Frédéric Moncassin | 4:56:55 (+2:59) | 107. | |
Laurent Brochard | 4:56:33 (+2:37) | 17. | |
Időfutam | 1:09:22 (+0:05:17) | 20. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jeannie Longo-Ciprelli | Időfutam | 0:37:00 (+0:00:20) | |
Mezőnyverseny | 2:36:13 | ||
Catherine Marsal | 2:37:06 (+0:53) | 16. | |
Marion Clignet | 2:41:50 (+5:37) | 38. | |
Időfutam | 0:38:14 (+0:01:34) | 5. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Frédéric Magné | Férfi egyéni | 10,602 | 14. | José Moreno (ESP) 10,740 | Florian Rousseau (FRA) 10,745 | Martin Hrbáček (SVK) José Antonio Escuredo (ESP) 11,035 | 1. | Gary Neiwand (AUS) 11,625 | Pavel Buráň (CZE) Viesturs Bērziņš (LAT) 10,975 | 1. | Curt Harnett (CAN) 11,127; 11,022; 10,712 | Darryn Hill (AUS) Eyk Pokorny (GER) Florian Rousseau (FRA) 11,072 | 2. | 6. | ||||
Florian Rousseau | 10,397 | 8. | Jean-Pierre van Zyl (RSA) 11,296 | Frédéric Magné (FRA) 10,745 | Eyk Pokorny (GER) 10,828 | Jens Fiedler (GER) 10,752; 10,957 | Darryn Hill (AUS) Frédéric Magné (FRA) Eyk Pokorny (GER) 11,072 | 4. | 8. | |||||||||
Félicia Ballanger | Női egyéni | 11,277 | 2. | Mira Kasslin (FIN) 11,901 | Erika Salumäe (EST) 11,831; 12,082 | Annett Neumann (GER) 12,022; 12,046 | Michelle Ferris (AUS) 11,903; 12,096 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Philippe Ermenault | Férfi egyéni | 4:21,295 | 2. | Walter Pérez (ARG) lekörözték | 4:22,826 | Alekszej Markov (RUS) 4:26,828 | 4:24,082 | Andrea Collinelli (ITA) 4:20,893 | 4:22,794 | |
Marion Clignet | Női egyéni | 3:35,774 | 2. | Rasa Mažeikytė (LTU) 3:42,129 | 3:36,446 | Judith Arndt (GER) 3:38,744 | 3:35,412 | Antonella Bellutti (ITA) 3:33,595 | 3:38,571 | |
Christophe Capelle Philippe Ermenault Jean-Michel Monin Francis Moreau | Férfi csapat | 4:09,570 | 1. | Új-Zéland (NZL) Greg Henderson Brendon Cameron Tim Carswell Julian Dean 4:15,610 | 4:08,965 | Olaszország (ITA) Adler Capelli Mauro Trentini Andrea Collinelli Cristiano Citton 4:08,460 | 4:06,880 | Oroszország (RUS) Eduard Gricun Nyikolaj Kuznyecov Alekszej Markov Anton Santir 4:07,730 | 4:05,930 |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Florian Rousseau | Férfi egyéni | 1:02,712 |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Francis Moreau | Férfi pontverseny | 21 | 0 | 5. |
Nathalie Even-Lancien | Női pontverseny | 24 | – |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Francia férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996FkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Franciaország (FRA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 145 | 114 | +31 | 8 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 0 | 1 | 114 | 97 | +17 | 8 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 3 | 0 | 2 | 113 | 103 | +10 | 6 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 0 | 2 | 121 | 112 | +9 | 6 |
Algéria (ALG) | 5 | 0 | 1 | 4 | 95 | 117 | –22 | 1 |
Brazília (BRA) | 5 | 0 | 1 | 4 | 100 | 145 | –45 | 1 |
1996. július 24. 11:45 Sablon:1996FkéziFRAESP
| Franciaország (FRA) | 27–25 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Vladimir Vujnovic, Petar Mladinic (CRO) |
Anquetil 5 | (10–9) | Urdiales 8 | ||
1996. július 25. 11:45 Sablon:1996FkéziALGFRA
| Algéria (ALG) | 22–33 | Franciaország (FRA) | Játékvezetők: Bjorn Hogsnes, Svein Oeie (NOR) |
Lamali 5 | (10–13) | Stoecklin 9 | ||
1996. július 27. 20:45 Sablon:1996FkéziFRABRA
| Franciaország (FRA) | 37–23 | Brazília (BRA) | Játékvezetők: Michel Moelle Mabounda, Daniel Mvoula (CGO) |
Volle 14 | (16–10) | Miltinho 7 | ||
1996. július 29. 10:00 Sablon:1996FkéziEGYFRA
| Egyiptom (EGY) | 20–25 | Franciaország (FRA) | Játékvezetők: Bjorn Hogsnes, Svein Oeie (NOR) |
Soliman 5 | (9–12) | Lathoud 8 | ||
1996. július 31. 16:15 Sablon:1996FkéziFRAGER
| Franciaország (FRA) | 23–24 | Németország (GER) | Játékvezetők: Peter Brussel, Anton van Dongen (NED) |
Prandi, Stoecklin 6 | (10–12) | Fegter 7 | ||
- Elődöntő
1996. augusztus 2. 20:45 Sablon:1996FkéziFRACRO
| Franciaország (FRA) | 20–24 | Horvátország (CRO) | Játékvezetők: Bjorn Hogsnes, Svein Oeie (NOR) |
Stoecklin 8 | (8–12) | Čavar 8 | ||
- Bronzmérkőzés
1996. augusztus 4. 11:00 Sablon:1996FkéziESPFRA
| Spanyolország (ESP) | 27–25 | Franciaország (FRA) | Játékvezetők: Per Elbrond, Kjeld Lovquist (DEN) |
három játékos 5 | (13–12) | Cordinier 7 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Franciaország (FRA) | 4. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Francia férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996FfociB
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Franciaország (FRA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | +2 | 7 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | –2 | 3 |
Szaúd-Arábia (KSA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 5 | –3 | 0 |
1996. július 20. 18:30 Sablon:1996FfociFRAAUS
|
Franciaország (FRA) | 2–0 | Ausztrália (AUS) |
---|---|---|
Pirès 11' Maurice 74' | (1–0) Jegyzőkönyv |
1996. július 22. 19:00 Sablon:1996FfociFRAESP
|
Franciaország (FRA) | 1–1 | Spanyolország (ESP) |
---|---|---|
Legwinski 38' | (1–0) Jegyzőkönyv | Óscar 80' |
1996. július 24. 19:00 Sablon:1996FfociFRAKSA
|
Franciaország (FRA) | 2–1 | Szaúd-Arábia (KSA) |
---|---|---|
Maurice 20' (11-esből) Sibierski 49' | (1–1) Jegyzőkönyv | Amín 26' |
- Negyeddöntő
1996. július 27. 18:00 Sablon:1996FfociPORFRA
|
Portugália (POR) | 2–1 (h. u.) | Franciaország (FRA) |
---|---|---|
Capucho 7' Calado 105' (11-esből) | (1–0, 1–1) Jegyzőkönyv | Maurice 49' (11-esből) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Franciaország (FRA) | 5. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Margit Otto-Crépin | Lucky Lord | Egyéni | 71,32 | 7. | 72,93 | 9. | 75,55 | 6. | 219,80 | 7. |
Dominique Brieussel | Akazie | 66,00 | 22. | 64,14 | 24. | kiesett | 130,14 | 23. | ||
Dominique d'Esmé | Thor | 64,48 | 30. | kiesett | ||||||
Margit Otto-Crépin Dominique Brieussel Dominique d'Esmé Marie-Hélène Syre | Lucky Lord Akazie Thor Marlon | Csapat | 5045 | 5. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Alexandra Ledermann | Rochet M | Egyéni | 8,00 | 40. | 4,00 | 12,00 | 22. | 4,00 | 16,00 | 16. | 4,00 | 3.** | 4,00 | ** | ||
Hervé Godignon | Viking du Tillard | 4,25 | 34. | 4,25 | 8,50 | 17. | 0,00 | 8,50 | 7. | 9,00 | 17. | 9,00 | 17. | |||
Roger-Yves Bost | Souviens Toi III | 4,75 | 35. | 8,00 | 12,75 | 32. | 0,00 | 12,75 | 13. | nem indult | kiesett | |||||
Patrice Delaveau | Roxane de Gruchy | 0,50 | 9. | 8,00 | 8,50 | 17. | 8,00 | 16,50 | 25. | nem indult | kiesett | |||||
Hervé Godignon Alexandra Ledermann Roger-Yves Bost Patrice Delaveau | lásd fentebb | Csapat | 16,25 | 8. | 4,00 | 2.* | 20,25 | 4. |
** - hat másik versenyzővel azonos eredményt ért el, szétugrásban a 2. helyen végzett, így bronzérmes lett
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Jean Teulère | Rodosto | Egyéni | 41,20 | 5. | 26,00 | 67,20 | 3. | 10,00 | 11. | 77,20 | 4. |
Didier Willefert | Seducteur Biolay | 42,60 | 7. | 41,60 | 84,20 | 11. | 5,00 | 5. | 89,20 | 9. | |
Marie-Christine Duroy | Ut du Placineau | 47,80 | 10. | nem ért célba | kiesett | ||||||
Jacques Dulcy Rodolphe Scherer Koris Vieules Marie-Christine Duroy | Upont Urane des Pins Tandresse de Canta Yarlands Summer Song | Csapat | 162,40 | 8. | 68,80 | 268,40 | 4. | 39,25 | 7. | 307,65 | 4. |
* - egy másik csapattal azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Julie Danaux | Egyéni toronyugrás | 201,27 | 29. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rachid Bouaita | Harmatsúly | Bektasz Abubakirov (KAZ) 10–4 | Gabriel Križan (SVK) 13–6 | Arnaldo Mesa (CUB) 8–15 | kiesett | 5. | |
Nordine Mouchi | Kisváltósúly | Ullah Usman (PAK) KO | Szjarhej Bikovszki (BLR) 17–6 | Oktay Urkal (GER) 10–19 | kiesett | 8. | |
Hussein Bayram | Váltósúly | Marian Simion (ROM) 6–13 | kiesett | 17. | |||
Jean-Paul Mendy | Középsúly | Sven Ottke (GER) 4–11 | kiesett | 17. | |||
Jean-Louis Mandengue | Félnehézsúly | Ayoub Pourtaghi Ghoushchi (IRI) 21–9 | Daniel Andrade Júnior (BRA) RSC | kiesett | 9. | ||
Christophe Mendy | Nehézsúly | erőnyerő | Ovidiu Bali (ROM) RSC | David Defiagbon (CAN) kizárták | kiesett | 6. | |
Josue Blocus | Szupernehézsúly | Jesús Guevara (VEN) RSC | Ədalət Məmmədov (AZE) RSC | kiesett | 9. |
RSC - a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Lövészet | Úszás | Vívás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | |
Christophe Ruer | 177 | 1060 | 14.* | 3:16,26 | 1304 | 4. | 15–16 | 790 | 18.*** | 1:21,85 | 120 | 965 | 16. | 12:54,137 | 1244 | 10. | 5363 | 12. |
Sébastien Deleigne | 178 | 1072 | 11.** | 3:29,52 | 1196 | 26. | 13–18 | 730 | 24. | 1:24,73 | 150 | 926 | 23. | 13:26,607 | 1147 | 21. | 5071 | 26. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Christian Penigaud Jean-Philippe Jodard | Észtország (EST) Avo Keel Kaido Kreen 15–8 | Brazília (BRA) Zé Marco de Melo Emanuel Rego 1–15 | Japán (JPN) Takao Kazujuki Szetojama Sódzsi 15–12 | Ausztrália (AUS) Julien Prosser Leo Zahner 13–15 | kiesett | 13. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Anabelle Prawerman Brigitte Lesage | Mexikó (MEX) Mayra Huerta Velia Eguiluz 15–11 | Egyesült Államok (USA) Holly McPeak Nancy Reno 4–15 | Kanada (CAN) Margo Malowney Barb Broen-Ouelette 15–13 | Japán (JPN) Nakano Teruko Isizaka Jukiko 8–15 | kiesett | 13. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Franck Dumoulin | Légpisztoly | 573 | 36.** | kiesett | |
Gyorstüzelő pisztoly | 575 | 21.* | kiesett | ||
Szabadpisztoly | 560 | 11.*** | kiesett | ||
Gérard Fernandez | 553 | 28.* | kiesett | ||
Légpisztoly | 579 | 12.**** | kiesett | ||
Franck Badiou | Légpuska | 588 | 18.*** | kiesett | |
Jean-Pierre Amat | 591 | 4.**** | 693,1 | ||
Sportpuska, összetett | 1175 | 1.* | 1,273,9 | ||
Roger Chassat | 1156 | 35.* | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 590 | 39.** | kiesett | ||
Michel Bury | 592 | 30.***** | kiesett | ||
Christophe Vicard | Trap | 117 | 37.**** | kiesett | |
Jean-Paul Gros | Dupla trap | 135 | 12.** | kiesett | |
Marc Mennessier | 131 | 17.* | kiesett | ||
Franck Durbesson | Skeet | 121 | 9.***** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Valérie Bellenoue | Légpuska | 395 | 2.*** | 496,6 | 4. |
Carole Couesnon | 384 | 41.* | kiesett | ||
Muriel Bernard | Dupla trap | 98 | 14. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Eric Bonnel | 54 kg | 115,0 | 6.* | 135,0 | 13.* | 250,0 | 11. |
Cédric Plançon | 91 kg | 155,0 | 20.* | 190,0 | 17.* | 345,0 | 19. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Szabad gyakorlat | Technikai gyakorlat | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |
Marianne Aeschbacher Virginie Dedieu Julie Fabre Myriam Lignot Délphine Maréchal Charlotte Massardier Magali Rathier Éva Riffet Céline Levèque Isabelle Manable | 96,333 | 5. | 95,600 | 5. | 96,076 | 5. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Arnaud Boetsch | Egyes | Brett Steven (NZL) 6–2, 7–6 | Sergi Bruguera (ESP) 6–7, 6–7 | kiesett | 17. | ||||
Guillaume Raoux | Byron Black (ZIM) 3–6, 6–3, 2–6 | kiesett | 33. | ||||||
Arnaud Boetsch Guillaume Raoux | Páros | Ausztrália (AUS) Todd Woodbridge Mark Woodforde 2–6, 6–3, 3–6 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mary Pierce | Egyes | Volha Barabanscsikava (BLR) 6–3, 7–5 | Inés Gorrochategui (ARG) 4–6, 6–1, 5–7 | kiesett | 17. | ||||
Nathalie Tauziat | Gabriela Sabatini (ARG) 5–7, 2–6 | kiesett | 33. | ||||||
Mary Pierce Nathalie Tauziat | Páros | Lengyelország (POL) Magdalena Grzybowska Aleksandra Olsza 6–2, 3–6, 6–0 | Egyesült Államok (USA) Gigi Fernández Mary Joe Fernández 4–6, 3–6 | kiesett | 9. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Étienne Thobois | Férfi egyes | Sun Jun (CHN) 5–15, 6–15 | kiesett | 33. | ||||
Sandra Dimbour | Női egyes | erőnyerő | Kim Dzsihjon (Kim Ji-hyeon) (KOR) 2–11, 3–11 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Sébastien Tayac | Talaj | 19,087 | 27. | kiesett | |
Ugrás | 18,800 | 55.** | kiesett | ||
Korlát | 18,575 | 50.** | kiesett | ||
Nyújtó | 19,112 | 23.** | kiesett | ||
Gyűrű | 18,675 | 56. | kiesett | ||
Lólengés | 18,837 | 36.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,086 | 27. | 56,699 | 26. | |
Frédérick Nicolas | Talaj | 18,400 | 72.** | kiesett | |
Ugrás | 18,575 | 76.**** | kiesett | ||
Korlát | 18,550 | 53.* | kiesett | ||
Nyújtó | 18,900 | 42.* | kiesett | ||
Gyűrű | 18,575 | 60.*** | kiesett | ||
Lólengés | 18,500 | 61. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,500 | 39. | 55,862 | 33. | |
Patrice Casimir | Talaj | 18,575 | 63. | kiesett | |
Ugrás | 18,937 | 46.* | kiesett | ||
Korlát | 18,625 | 46.** | kiesett | ||
Nyújtó | 18,962 | 34.* | kiesett | ||
Gyűrű | 18,900 | 35.** | kiesett | ||
Lólengés | 19,425 | 5.* | 9,762 | 4. | |
Egyéni összetett | 113,424 | 23. | kiesett | ||
Frédéric Lemoine | Talaj | 18,650 | 58.* | kiesett | |
Ugrás | 9,200 | 104.* | kiesett | ||
Korlát | 8,500 | 105. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,725 | 51.* | kiesett | ||
Gyűrű | 18,787 | 46. | kiesett | ||
Lólengés | 18,425 | 66.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 92,287 | 85. | kiesett | ||
Éric Poujade | Talaj | 9,350 | 102. | kiesett | |
Ugrás | 18,837 | 51.* | kiesett | ||
Korlát | 18,800 | 40.* | kiesett | ||
Nyújtó | 18,412 | 66. | kiesett | ||
Lólengés | 19,437 | 4. | 9,350 | 7. | |
Egyéni összetett | 84,836 | 93. | kiesett | ||
Sébastien Darrigade | Talaj | 9,300 | 103. | kiesett | |
Ugrás | 9,450 | 99.* | kiesett | ||
Korlát | 19,025 | 20.* | kiesett | ||
Nyújtó | 9,512 | 100. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,575 | 60.*** | kiesett | ||
Lólengés | 18,300 | 69. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 84,162 | 94. | kiesett | ||
Thiérry Aymes | Talaj | 19,324 | 8.* | 9,750 | 4.* |
Ugrás | 18,575 | 76.**** | kiesett | ||
Korlát | 9,537 | 97. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,650 | 96. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,275 | 78.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,361 | 102. | kiesett | ||
Patrice Casimir Sébastien Tayac Frédérick Nicolas Frédéric Lemoine Éric Poujade Sébastien Darrigade Thiérry Aymes | Csapat összetett | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Isabelle Severino | Talaj | 19,337 | 21.* | kiesett | |
Ugrás | 18,912 | 44. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,387 | 19.* | kiesett | ||
Gerenda | 18,537 | 44. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,173 | 26. | 38,524 | 13. | |
Elvire Teza | Talaj | 19,174 | 34.*** | kiesett | |
Ugrás | 18,762 | 55.** | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,449 | 15. | kiesett | ||
Gerenda | 18,412 | 49. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,797 | 33. | 38,454 | 16. | |
Ludivine Furnon | Talaj | 19,400 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 19,137 | 31.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,112 | 40.** | kiesett | ||
Gerenda | 17,825 | 69. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,474 | 35. | 38,243 | 19.* | |
Émilie Volle | Talaj | 18,949 | 50.* | kiesett | |
Ugrás | 18,674 | 65. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,112 | 40.** | kiesett | ||
Gerenda | 18,600 | 40. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,335 | 36. | kiesett | ||
Cécile Canqueteau | Talaj | 19,187 | 31.** | kiesett | |
Ugrás | 18,575 | 74. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,662 | 59.* | kiesett | ||
Gerenda | 18,037 | 66. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,461 | 45. | kiesett | ||
Orélie Troscompt | Talaj | 18,587 | 68. | kiesett | |
Ugrás | 18,475 | 79. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,062 | 99. | kiesett | ||
Laure Gély | Felemás korlát | 18,812 | 56. | kiesett | |
Gerenda | 17,750 | 71. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 36,562 | 100. | kiesett | ||
Isabelle Severino Elvire Teza Ludivine Furnon Émilie Volle Cécile Canqueteau Orélie Troscompt Laure Gély | Csapat összetett | 187,094 | 8. |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Eva Serrano | Egyéni | 38,148 | 7. | 38,615 | 8. | 38,816 | 6. |
Charlotte Camboulives Caroline Chimot Sylvie Didone Audrey Grosclaude Frédérique Léhon Nadia Mimoun | Csapat | 38,233 | 5. | 38,199 | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Christophe Kalfayan | 50 m gyors | 22,83 | 6. | 14. | B | 22,96 | 6.* | 14.* |
Nicolas Gruson | 100 m gyors | 50,71 | 5. | 23. | kiesett | |||
Christophe Bordeau | 200 m gyors | 1:52,17 | 7. | 24. | kiesett | |||
Yann de Fabrique | 400 m gyors | 3:55,42 | 5. | 14. | B | 3:56,46 | 7. | 15. |
1500 m gyors | 15:40,49 | 7. | 17. | kiesett | ||||
Peirrick Chavatte Ludovic Dépickère Nicolas Gruson Frédéric Lefèvre | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:21,79 | 4. | 11. | kiesett | |||
Yann de Fabrique Lionel Poirot Bruno Orsoni Christophe Bordeau | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:22,98 | 3. | 6. | A | 7:24,85 | 8. | 8. |
Franck Schott | 100 m hát | 55,77 | 3. | 7. | A | 55,76 | 8. | 8. |
Vladimir Latocha | 100 m mell | 1:02,80 | 5. | 17. | B | 1:02,28 | 1. | 9. |
Jean-Christophe Sarnin | 200 m mell | 2:15,27 | 3. | 9. | B | 2:16,26 | 6. | 14. |
Stéphan Perrot | 2:18,58 | 6. | 23. | kiesett | ||||
Franck Esposito | 100 m pillangó | 53,77 | 3. | 12. | B | 54,02 | 6. | 14. |
200 m pillangó | 1:58,79 | 4. | 7. | A | 1:58,10 | 4. | 4. | |
David Abrard | 2:00,60 | 6. | 16. | B | 2:01,25 | 7. | 15. | |
Xavier Marchand | 200 m vegyes | 2:03,17 | 2. | 8. | A | 2:04,29 | 8. | 8. |
Franck Esposito Nicolas Gruson Vladimir Latocha Franck Schott | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:42,94 | 3. | 11. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Casey Legler | 50 m gyors | 26,52 | 8. | 29.* | kiesett | |||
Solenne Figuès | 100 m gyors | 56,90 | 6. | 20. | kiesett | |||
200 m gyors | 2:02,74 | 6. | 14. | B | 2:01,47 | 4. | 12. | |
Laëtitia Choux | 400 m gyors | 4:21,39 | 1. | 24. | kiesett | |||
Jacqueline Delord Solenne Figuès Casey Legler Marianne Le Verge | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:48,30 | 4. | 10. | kiesett | |||
Laëtitia Choux Solenne Figuès Marianne Le Verge Hélène Ricardo | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:18,90 | 4. | 14. | kiesett | |||
Hélène Ricardo | 100 m hát | 1:04,03 | 5. | 19. | kiesett | |||
200 m hát | 2:14,18 | 4.* | 10.* | B | 2:16,29 | 7. | 15. | |
Karine Brémond | 100 m mell | 1:11,80 | 8. | 25. | kiesett | |||
200 m mell | 2:36,26 | 1. | 29. | kiesett | ||||
Cécile Jeanson | 100 m pillangó | 1:01,58 | 6. | 16. | B | 1:01,20 | 5. | 13. |
200 m pillangó | 2:13,58 | 2. | 11. | B | 2:12,99 | 2. | 10. | |
Nadège Cliton | 200 m vegyes | 2:25,25 | 8. | 36. | kiesett | |||
400 m vegyes | 5:06,46 | 8. | 31. | kiesett | ||||
Karine Brémond Solenne Figuès Cécile Jeanson Hélène Ricardo | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:15,69 | 6. | 16. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Jean-Max de Chavigny | Szörfvitorlázás | 7 | 5 | (10) | 1 | (14) | 5 | 2 | 7 | 10 | 37,0 | 5. | ||
Philippe Presti | Finn dingi | 6 | 13 | (19) | 3 | 13 | 15 | 6 | (19) | 18 | 13 | 87,0 | 15. | |
Jean-François Berthet Gwenaël Berthet | 470-es osztály | 16 | 6 | 9 | (28) | 15 | (23) | 3 | 2 | 17 | 3 | 0 | 72,0 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Maud Herbert | Szörfvitorlázás | 8 | 1 | (17) | 8 | 1 | 9 | (11) | 10 | 9 | 46,0 | 8. | ||
Florence Lebrun Annabel Chaulvin | 470-es osztály | 13 | 13 | (23) | 12 | 7 | 5 | (19) | 14 | 13 | 11 | 98,0 | 15. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Guillaume Florent | Laser | 7 | 17 | 14 | 12 | (25) | 21 | 21 | 8 | 14 | 22 | (57*) | 136,0 | 15. |
Frédéric le Peutrec Franck Citeau | Tornádó | 8 | 1 | 3 | 7 | 8 | 4 | 5 | (11) | 4 | 6 | (9) | 46,0 | 6. |
* - kizárták
Versenyző | Versenyszám | Futam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Marc Bouet Sylvain Chtounder Gildas Morvan | Soling | 11 | (23) | 6 | (17) | 9 | 13 | 10 | 7 | 3 | 10 | 69 | 11. | kiesett | 11. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lionel Plumenail | Tőr, egyéni | erőnyerő | Michael Ludwig (AUT) 15–12 | Vlagyiszlav Pavlovics (RUS) 15–12 | Szerhij Holubickij (UKR) 15–13 | Wolfgang Wienand (GER) 15–9 | Alessandro Puccini (ITA) 12–15 | ||
Franck Boidin | erőnyerő | Csong Szugi (Jeong Su-gi) (KOR) 15–14 | Javier García (ESP) 15–12 | Philippe Omnès (FRA) 15–11 | Alessandro Puccini (ITA) 13–15 | Wolfgang Wienand (GER) 15–11 | |||
Philippe Omnès | erőnyerő | Vjacseszlav Grigorjev (KAZ) 15–4 | Elvis Gregory (CUB) 15–14 | Franck Boidin (FRA) 11–15 | kiesett | 7. | |||
Jean-Michel Henry | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Gheorghe Epurescu (ROM) 15–9 | Mauricio Rivas (COL) 15–11 | Alekszandr Beketov (RUS) 13–15 | kiesett | 6. | ||
Éric Srecki | erőnyerő | César González (ESP) 15–11 | Alekszandr Beketov (RUS) 10–15 | kiesett | 9. | ||||
Robert Leroux | erőnyerő | Tamir Bloom (USA) 15–9 | Kaido Kaaberma (EST) 14–15 | kiesett | 12. | ||||
Damien Touya | Kard, egyéni | erőnyerő | Volodimir Kaljuzsnij (UKR) 15–11 | Jean-Philippe Daurelle (FRA) 15–7 | Rafał Sznajder (POL) 15–12 | Szergej Sarikov (RUS) 14–15 | Navarrete József (HUN) 15–7 | ||
Jean-Philippe Daurelle | erőnyerő | Antonio García (ESP) 15–9 | Damien Touya (FRA) 7–15 | kiesett | 12. | ||||
Franck Ducheix | erőnyerő | Janusz Olech (POL) 15–11 | Felix Becker (GER) 8–15 | kiesett | 13. | ||||
Jean-Michel Henry Robert Leroux Éric Srecki | Párbajtőr, csapat | Spanyolország (ESP) Oscar Fernández César González Raúl Maroto 45–38 | Oroszország (RUS) Alekszandr Beketov Pavel Kolobkov Valerij Zaharevics 42–45 | Németország (GER) Elmar Borrmann Arnd Schmitt Marius Strzalka 45–42 | |||||
Damien Touya Franck Ducheix Jean-Philippe Daurelle | Kard, csapat | Lengyelország (POL) Janusz Olech Norbert Jaskot Rafał Sznajder 42–45 | Az 5–8. helyért Románia (ROM) Florin Lupeică Mihai Covaliu Vilmoş Szabo 45–39 | Az 5. helyért Spanyolország (ESP) Antonio García Fernando Medina Raúl Peinador 45–41 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Laurence Modaine-Cessac | Tőr, egyéni | erőnyerő | Olga Sarkova-Szidorova (RUS) 15–14 | Diana Bianchedi (ITA) 15–0 | Monika Weber-Koszto (GER) 15–14 | Valentina Vezzali (ITA) 7–15 | Giovanna Trillini (ITA) 9–15 | 4. | |
Adeline Wuillème | erőnyerő | Reka Zsofia Lazăr-Szabo (ROM) 15–12 | Laura Cârlescu-Badea (ROM) 6–15 | kiesett | 14. | ||||
Clothilde Magnan | erőnyerő | Ann Marsh (USA) 9–15 | kiesett | 23. | |||||
Laura Flessel-Colovic | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Laura Chiesa (ITA) 15–10 | Viktorija Tyitova (UKR) 15–11 | Hormay Adrienn (HUN) 15–12 | Szalay Gyöngyi (HUN) 15–10 | Valérie Barlois-Mevel-Leroux (FRA) 15–12 | ||
Valérie Barlois-Mevel-Leroux | erőnyerő | Helena Elinder (SWE) 15–3 | Gianna Hablützel-Bürki (SUI) 15–14 | Nagy Tímea (HUN) 15–9 | Margherita Zalaffi (ITA) 15–6 | Laura Flessel-Colovic (FRA) 12–15 | |||
Sophie Moressée-Pichot | erőnyerő | Yan Jing (CHN) 15–14 | Eva-Maria Ittner (GER) 10–15 | kiesett | 10. | ||||
Adeline Wuillème Clothilde Magnan Laurence Modaine-Cessac | Tőr, csapat | Magyarország (HUN) Mohamed Aida Lantos Gabriella Jánosi Zsuzsa 26–45 | Az 5–8. helyért Kína (CHN) Liang Jun Wang Huifeng Xiao Aihua 45–44 | Az 5. helyért Oroszország (RUS) Olga Sarkova-Szidorova Olga Velicsko Szvetlana Bojko 45–44 | 5. | ||||
Laura Flessel-Colovic Sophie Moressée-Pichot Valérie Barlois-Mevel-Leroux | Párbajtőr, csapat | Kuba (CUB) Milagros Palma Mirayda García Tamara Esteri 45–35 | Oroszország (RUS) Karina Aznavurjan Marija Mazina Julija Garajeva 45–39 | Olaszország (ITA) Elisa Uga Laura Chiesa Margherita Zalaffi 45–33 |
Források
- France at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Franciaország-portál
- Olimpiaportál